Z czym najlepiej nosić broszkę?

30-11-2020

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że broszki były noszone już w starożytności. W tamtym okresie korzystały z nich nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Skąd jednak Grecy i Rzymianie posiadali broszki? Chcąc, aby ich codzienne ubranie było nieco bardziej praktyczne i po prostu nie spadało z ciała, za pomocą broszek spinali szaty (najczęściej na ramionach). Wtedy broszki pełniły głównie praktyczną funkcję, ale z czasem stały się także piękną ozdobą.

Czy broszkę można nosić do każdej stylizacji?

Wybierając broszkę nie trzeba trzymać się jakichś sztywnych reguł i zasad, ponieważ najważniejsze jest, aby kobieta czuła się pewnie i komfortowo. Jest jednak kilka zaleceń, jeśli do których się zastosujemy nasza stylizacja będzie wyglądać dużo bardziej efektownie i kobieco.
Jeśli wybieramy broszkę powinniśmy zminimalizować lub całkowicie zrezygnować z innej biżuterii. Dodanie bogato zdobionego naszyjnika, bransoletki czy kolczyków sprawi, że będziemy świecić się jak choinka, a przepych będzie wręcz przytłaczający. Warto więc zdecydować się na broszkę z jednym dodatkiem, który będzie w podobnym stylu i nie przyćmi całej naszej stylizacji. Najlepiej wybrać subtelne, krótkie kolczyki w takim samym odcieniu, co nasza broszka.
Broszka nie sprawdzi się również w stylizacjach z nadrukiem - jeśli chcemy założyć ubranie z nadrukiem lub kolorowym wzorem lepiej zrezygnować z tej biżuterii. Broszka natomiast rewelacyjnie sprawdzi się na ubraniach jednolitych. Dzięki zastosowaniu się do tych zasad broszka będzie nie tylko pięknie się prezentować, ale doda całej naszej stylizacji dodatkowego szyku.

Z czym łączyć broszkę?

Bardzo popularnym, klasycznym połączeniem będzie dodanie broszki płaszcza. Niezależnie czy jest to płaszcz jesienny, czy zimowy, piękna i elegancka broszka wpięta w klapę zdecydowanie przyciągnie wzrok innych i sprawi, że dodatkowo urozmaicimy naszą codzienną stylizację. Najważniejsze jednak jest, aby wybierać broszki z takich materiałów, którym nie zaszkodzi deszcz i śnieg.
Równie ciekawym rozwiązaniem jest dodawanie broszki do szala. Dzięki temu połączeniu nasza stylizacja nabierze charakteru vintage. Pamiętajmy jednak, aby w tym wypadku wybierać szale o stonowanych kolorach i wzorach, ponieważ te bardziej szalone zdecydowanie przyćmią naszą broszkę. Biżuterię możesz przypiąć zarówno tuż pod szyją, tworząc tym samym ciekawy naszyjnik lub na końcu szala. To z kolei sprawi, że nie będzie on nam spadał z ramion.
Dla osób lubiących nieco bardziej odważne rozwiązania można polecić przypięcie broszki do kapelusza czy torebki. Stosując takie triki nawet najprostszy fason będzie wyglądał wyjątkowo i pozwoli nam wyróżnić się wśród innych.