Z czym łączyć naszyjnik perłowy?

04-05-2021

Naszyjnik perłowy to jeden z totalnych klasyków jubilerskich. Jest to wybór ponadczasowy, symbol elegancji i szyku. Dowiedz się więcej o historii pereł oraz o tym, z czym łączyć biżuterię perłową.

Biżuteria perłowa - historia

Perły od wieków były niezwykle luksusowymi i bardzo pożądanymi klejnotami. Prawdziwe perły wytwarzane przez naturę były bardzo rzadkie, a ich poszukiwanie i wydobywanie niebezpieczne i długotrwałe. W obecnych czasach w sklepach jubilerskich nie znajdziemy pereł naturalnych, jednak dostępnych jest wiele rodzajów biżuterii z tak zwanej masy perłowej. Szczególnie ich popularność wzrosła w latach 20 XX wieku za sprawą francuskiej projektantki mody Coco Chanel.

Perły to symbol elegancji, luksusu i szyku. Są ponadczasowe i chętnie wybierane przez ikony stylu. Pojawienie się sztucznych pereł na rynku sprawiło, że mogą je nosić wszystkie kobiety, niezależnie od zamożności czy statusu społecznego.

Do czego pasuje naszyjnik perłowy?

Naszyjnik perłowy to klasyk spośród dodatków jubilerskich. Warto jest mieć go w swojej szkatułce, gdyż potrafi dodać wiele elegancji i kobiecości. Należy jednak wiedzieć, z czym i jak go stylizować, by efekt był taki, na jakim nam zależy.

Oto kilka okazji i typów stylizacji, kiedy warto wykorzystać naszyjnik perłowy:

  • Stylizacje klasyczne - perłowy naszyjnik będzie wyglądał bardzo dobrze w połączeniu z eleganckimi stylizacjami na ważne okazje - na przykład wesela, bale, wystawne bankiety. Dobranie perłowego naszyjnika do długiej, eleganckiej sukni będzie bardzo dobrym pomysłem. Należy jednak uważać, aby efekt nie był zbyt przesadzony - gdy wybieramy zdobiony naszyjnik perłowy, lepiej jest zrezygnować z innych dodatków w postaci biżuterii lub wybrać coś skromnego - nadmiar nie jest wskazany i nie przyniesie dobrego efektu. 
  • Stylizacje eleganckie, biurowe - naszyjnik perłowy to świetny dodatek do stylizacji biznesowych. Doda on klasy i uzupełni zwykłą stylizację złożoną z na przykład żakietu i spódnicy bądź eleganckich spodni. Warto jednak w tym przypadku wybrać jego subtelniejszą wersję, o mniejszych perłach tak, aby idealnie uzupełniał stylizację, a nie ją przytłaczał.
  • Stylizacja codzienna z dodatkiem pereł - stylizacje codzienne są zazwyczaj luźne i mają być przede wszystkim wygodne. Minimalistyczna biżuteria perłowa dopełni je i sprawi, że stylizacja będzie bardziej szykowna i sprawi wrażenie dopracowanej.