Jaki rodzaj biżuterii wybrać na Dzień Matki?

11-05-2021

Mama to jedna z najważniejszych osób w naszym życiu. Dzień matki to jeden z takich dni, kiedy szczególnie ją doceniamy. W tym dniu warto złożyć naszym mamom życzenia wraz z upominkiem, który dodatkowo go umili.

Prezent dla mamy - co wybrać?

Pomysłów na upominek na dzień mamy jest bardzo dużo. Co roku decydujemy się na obdarowanie ukochanej osoby czekoladkami, kwiatami, bonami do sklepów czy do spa. Jednak jeszcze lepszym pomysłem będzie prezent, który nasza mama będzie mogła mieć zawsze przy sobie. Taką rolę z pewnością spełni biżuteria. Jest to niezwykle uniwersalny pomysł - przede wszystkim spełnia rolę symboliczną, ponieważ dzięki biżuterii mama będzie mogła mieć swoje dzieci zawsze przy sobie, a także podkreśla ona i wzbogaca ich wygląd.

Biżuteria na Dzień Matki - o czym należy pamiętać?

Biżuteria to świetny pomysł na prezent, jeśli dobrze znamy osobę, którą chcemy ją obdarować. Dlatego, prezent od dziecka dla matki to gwarancja sukcesu. Jeśli jednak nie jesteś do końca przekonany, jaką biżuterię lubi Twoja mama, warto ją poobserwować, zobaczyć w czym zazwyczaj chodzi. Możesz też zainspirować się szperając nieco w jej szkatułce z biżuterią, jeśli masz taką możliwość. Z pewnością dostarczy Ci to sporo informacji o guście Twojej mamy.

  • Biżuteria z masy perłowej - cechuje się uniwersalnością - świetnie wkomponuje się w eleganckie stylizacje, a także doda szyku i klasy na co dzień. Dostępnych jest wiele wzorów biżuterii z masy perłowej - większe, mniejsze, subtelne lub bardziej zdobne - zarówno kolczyki, jak i wisiorki, bransoletki, pierścionki.
  • Celebrytki - są to minimalistyczne naszyjniki, które są niezwykle uniwersalne i subtelne, dzięki czemu można je nosić na co dzień. Wzór celebrytki to zazwyczaj symbol, który jest ważny dla danej osoby - na przykład serce, krzyż, znak zodiaku. Możliwości jest bardzo dużo. Spersonalizowana w ten sposób biżuteria z pewnością przypadnie do gustu osobie obdarowanej.
  • Biżuteria z grawerem - to kolejny sposób na pozostanie w pamięci obdarowanej osoby na długo. Spersonalizowana biżuteria kojarzy się z prezentem prosto z serca, więc idealnie nadaje się na dzień mamy.
    Drewniana biżuteria - jest to bardzo oryginalny, a zarazem stylowy pomysł na prezent. Biżuteria tego typu zyskuje coraz większą popularność. Często wybierają ją osoby, które uwielbiają naturę, aby podkreślić to w codziennym wyglądzie.
  • Bransoletka na charmsy - jest to świetny pomysł na prezent, ponieważ bransoletkę tą można w przyszłości personalizować i wzbogacać dokupując charmsy.