Jaką biżuterię nosić do pracy i na spotkania biznesowe?

14-10-2020

Czym kierować się przy doborze biżuterii do pracy?

Uważa się, że najlepsza biżuteria do pracy to ta klasyczna i nie wyróżniająca się zbytnio. Biżuteria musi harmonizować się z naszym ubraniem. Powinna ona w subtelny sposób podkreślić kobiecość i urodę, ale nie rzucać się przesadnie w oczy. Biżuteria do pracy powinna być jedynie delikatnym dodatkiem, nie zwracającym zbyt dużej uwagi. Nie oznacza to jednak, że nie możemy zachować swojej oryginalności i własnego stylu. Na rynku jest mnóstwo klasycznych i subtelnych dodatków, dzięki którym każda kobieta ma możliwość wyrażenia swojej osobowości poprzez biżuterię.
Jeśli chcemy wyeksponować charakter, zamiast przesadnej wielkości dodatków, lepiej wybrać biżuterię skromniejszą, ale zawierającą ważną dla nas symbolikę. Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku będą ręcznie wykonane kolczyki alpakowe od ELAMOR w kształcie róży lub ważki. Kobiety chcące wyglądać schludnie i elegancko powinny zwrócić szczególną uwagę na dodatki takie jak delikatny naszyjnik, kolczyki małej lub średniej wielkości i bransoletka. Taki zestaw z pewnością wystarczy, aby nadać swojej stylizacji subtelnego błysku.

A co na spotkanie biznesowe?

Zasady co do noszenia biżuterii na spotkaniach biznesowych są w zasadzie podobne do tych w pracy. Również nie należy zbytnio przesadzać, zarówno z ilością, jak i wielkością biżuterii. Aby zabłysnąć w oczach innych na spotkaniu biznesowym, z pewnością wystarczy klasyczny zestaw, czyli delikatny naszyjnik, bransoletka i nie za duże kolczyki.
Wybierając się na takie spotkanie możemy jednak trochę poeksperymentować - tak, aby nie przekroczyć granicy dobrego stylu przy jednoczesnym podkreśleniu kobiecości i elegancji. Dobrym wyborem przy komponowaniu stylizacji biznesowych są broszki. Dzięki nim możemy nadać oryginalności swojej kreacji, co z pewnością zaprocentuje tym, że rozmówca dobrze nas zapamięta. Ciekawym wyborem może być ręcznie wykonana, alpakowa broszka w kształcie liścia lub orientalnego kwiatu od ELAMOR. Taki oryginalny dodatek to małe dzieło sztuki, które nada naszej stylizacji wyjątkowości.