Jak dobierać biżuterię do stroju, by wyglądać pięknie i czuć się dobrze?

29-09-2020

Każda, nawet najdłużej wybierana i planowana kreacja nie jest zupełnie kompletna bez odpowiednich dodatków. Odpowiednie buty, idealna torebka a przede wszystkim `biżuteria. Dobrze dobrane kolczyki lub naszyjnik potrafią całkowicie odmienić strój i nadać mu unikalnego charakteru. Jednak w tym wypadku nie ma rozwiązań uniwersalnych i nie każde połączenie spełni swoją rolę. O czym warto pamiętać dobierając biżuterię? Czy warto ograniczać się zasadami i sztywnymi regułami?

Najważniejszy jest Twój komfort!

Zarówno ubrania, jak i biżuteria są samodzielnymi elementami całej stylizacji, które muszę zostać dobrane w taki sposób, tak aby nawzajem się uzupełniać i współgrać. Nie warto jednak zamykać się w sztywnych ramach i bez zastanowienia słuchać modowych wyroczni. Trendy zmieniają się co roku, a to co jeszcze kilka lat temu uważane było za wpadkę, dziś już nikogo nie dziwi. Na pewno pamiętasz, że łączenie biżuterii srebrnej i złotej było modowym faux pas, obecnie to żaden problem. Jednak warto pamiętać o kilku wskazówkach, które pomogą wybrać najlepszą opcję.

Dobierz biżuterię do okazji

Nie każda biżuteria, nawet najpiękniejsza diamentowa kolia, będzie pasować do codziennego i skromnego stroju. Dlatego dobierając dodatki trzeba pamiętać o okolicznościach i sytuacjach, w których będziemy prezentować swoją biżuterię.
Jeśli w Twojej pracy wymagają formalnego i eleganckiego stroju, lepiej wybrać skromniejszą i nierzucające się w oczy dodatki.
Podczas luźnych wyjść ze znajomymi, kiedy nie musisz przejmować się konwenansami i sztywnym dress codem możesz bardziej poszaleć i przez biżuterię wyrazić siebie. W takich wypadkach idealnie sprawdza się kolorowa, ręcznie robiona czy artystyczna biżuteria, która może oddać Twoją osobowość.
Bogatsza i bardziej zdobiona biżuteria to idealny wybór na większe wyjścia i okazje. Wybierając się na imprezę lub randkę warto zdecydować się na dodatki, które podkreślą Twoje piękno i seksapil. Jednak w każdym wypadku najważniejsze jest Twoje samopoczucie i to, jak Ty czujesz się w danej biżuterii.

Pamiętaj, żeby wyeksponować swoje atuty

Biżuteria to dodatek, który powinien zwracać uwagę na te cechy Twojej urody, które chcesz wyeksponować. Dlatego nie każdy rodzaj biżuterii będzie pasował wszystkim kobietom.
Gdy sukienka jest w stonowanych kolorach, bez dużych zdobień, wtedy biżuteria może być akcentem, który przyciągnie uwagę. Jeżeli chcesz zwrócić uwagę na dekolt, oczywistym wyborem będzie naszyjnik. Jeśli Twój strój ma klasyczny dekolt w literę V, warto dobrać wisior o podobnym kształcie. Taki dodatek ładnie podkreśli biust i kości obojczyka. Do klasycznej sukienki z cienkimi ramiączkami idealnie pasują krótsze naszyjniki, dokładnie przylegające do szyi. Jednak należy pamiętać, że biżuteria oplatająca szyję optycznie ją pogrubia i skraca.
Alternatywą, która przyciągnie uwagę do Twojej twarzy, są kolczyki, które doskonale sprawdzą się w przypadku sukienek lub koszul z wyraźnym kołnierzykiem.