Co symbolizuje biżuteria z pereł?

06-04-2021

Otrzymałaś na prezent biżuterię z pereł bądź zastanawiasz się czy taką zakupić? Jednak interesuje Cię ich symbolika czy też wierzysz w przesądy i koniecznie musisz sprawdzić, co to dla Ciebie oznacza. Postaramy się rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości. Perły nie tylko mogą wspaniale prezentować się i zachwycać swoim blaskiem, ale również mogą posiadać tajemniczą moc ukrytą w kamieniach.


Czy perły zsyłają nieszczęście?

W naszej polskiej tradycji unika się prezentowania pereł na ślub, gdyż według przekonań przyniosłyby pecha pannie młodej, która z powodu małżeństwa uraniałaby wiele łez i była nieszczęśliwa. Z tych oto powodów w naszym kraju unika się kupowania pierścionków i prezentów ślubnych z zawartością pereł. Jednak, takie staropolskie wierzenie tyczy się tylko nas. W innych państwach, wręcz przeciwnie - przynoszą one wiele pozytywnych aspektów. Mówi się, że skrywają potężną moc w kamieniach. Kobieta zakładając biżuterię z pereł wygląda niesamowicie atrakcyjnie, dodają jej pewności siebie i sprawiają, że może poczuć się jeszcze bardziej kobieco. Sprawdzają się idealnie w roli dodatków do eleganckich i wieczorowych stylizacji. Dlatego, warto zastanowić się czy należy do końca wierzyć tym przesądom? Biżuteria z pereł może okazać się naprawdę trafionym prezentem i uszczęśliwić niejedną panią. W sklepach można znaleźć przeróżne warianty z perłami, począwszy od klasycznych i wystawnych naszyjników po bransoletki, kolczyki i inne dodatki.


Co symbolizują perły?

Co kultura to inne przekonania i wierzenia. Na perły nie tylko patrzy się od negatywnej strony, ale również od tej pozytywnej. Według symboliki są one oznaką nieskazitelnego piękna, szczerości, uczciwości oraz związane są z idealną miłością. Już od najdawniejszych czasów biżuteria z pereł była ogromnie ceniona i nadawała kobiecie pewności siebie. Te szlachetne kamienie sprawiały, że panie w oczach mężczyzny stawały się jeszcze bardziej atrakcyjne i pożądane. Dlatego, wielkie osobowości, takie jak Coco Chanel czy pierwsza premier Wielkiej Brytanii - Margaret Thatcher, eksponowały na sobie ową biżuterię. W ten sposób, reprezentowały się na najwyższym poziomie pokazując klasę, elegancję i charakter. Można również spotkać się z pewną teorią, iż kamienie ochraniają przed wszelkim złem i nieszczęściem. To właśnie dzięki nim, można cieszyć się z życia i dokonywać rzeczy niemożliwych. Perły mają potężną moc, jeśli tylko w to uwierzymy i nie pozwolimy dopuścić do swoich myśli negatywnych przesądów staropolskich. W takim przypadku, idealnie sprawdzą się jako prezent dla ukochanej, mamy czy też nawet babci.