Broszka artystyczna jako dodatek do stylizacji

20-01-2021

Dawna moda powraca

Broszki były niezwykle modne w okresie młodości naszych babć. Na pewno każda z nas zaglądając do szkatułki z biżuterią babci mogła znaleźć dużą ilość broszek w różnych kształtach i kolorach. Jak wiemy moda lubi powracać i na nowo zaskakiwać. W tym artykule podamy kilka pomysłów na wykorzystanie broszki, aby podkreślić modny wygląd naszej stylizacji.

Zimowe stylizacje

Późną jesienią i zimą chętniej wykorzystujemy swetry do naszych stylizacji. Najczęściej są one w stonowanych i chłodnych kolorach. Aby podkreślić wygląd naszej stylizacji i nadać jej odrobiny charakteru wystarczy użyć kolorowej broszki. Motyw broszki oraz towarzyszące jej cyrkonie na pewno przyciągną uwagę i sprawią, że nudny sweter stanie się wysoce szykowny. Broszkę najlepiej przypinać na lewej piersi.
W przypadku sweterków zarzucanych na ramiona broszkę możemy wykorzystać jako narzędzie zapobiegającego jego spadaniu. Wystarczy wpiąć ją w oba końce. Należy jednak umiejętnie dobrać kolor broszki, aby nie przesadzić z nadmiernym łączeniem kolorów.

Biurowy look

Kobiety pracujące w biurze najczęściej ubierają stonowane koszule i marynarki. Co więc zrobić, żeby ponury biurowy look wyglądał elegancko i niebanalnie? Oczywistą odpowiedzią na to pytanie jest broszka. Wybranie kwiatowego motywu lub kształtu motyla w dużej mierze wpłynie na ożywienie stylizacji zachowując jednocześnie szyk i elegancję stroju.
Broszki kojarzone są z powagą, dlatego wykorzystanie jej w stylizacji formalnej znacznie wpłynie na postrzeganie nas przez otoczenie. Kobiety decydujące się na dodanie broszki do swojej stylizacji odbierane będą jako pewne siebie i niezwykle szykowne.

Eleganckie suknie

Broszka świetnie sprawdza się również jako alternatywa dla naszyjników. Podczas udziału w formalnej kolacji warto obdarzyć naszą suknie dodatkiem w postaci broszki. Możemy zauważyć, że wiele sławnych kobiet na różnych galach i rozdaniach nagród pojawia się w pięknych, długich sukniach jednolitego koloru, a elegancji dodają im broszki. Możemy przypiąć ją po lewej stronie klatki piersiowej bezpośrednio na sukience lub bolerku.
Ich częste wykorzystanie możemy dostrzec również na ślubach. Coraz więcej panien młodych decyduje się na podkreślenie charakteru sukni ślubnej wykorzystując broszkę. Przypięta do sukni ślubnej nadaje romantyzmu i stanowi piękną ozdobę. Jest świetnym wyborem dla kobiet ceniących sobie minimalizm. Można je również wykorzystać do wpięcia we włosy sprawiając, że proste upięcie będzie wyglądać niesamowicie.