Biżuteria z bursztynem - z czym nosić?

30-11-2020

Kiedyś biżuteria z bursztynem kojarzona była głównie jak ozdoba dla starszych pań. Obecnie jednak, bursztyn stał się wyznacznikiem najnowszych trendów i mody, a łączenie go z ciekawymi i odważnymi stylizacjami może stworzyć wyjątkowy outfit.

Do jakich stylizacji nosić biżuterię z bursztynu?

Moda nie zna ograniczeń i tak naprawdę najważniejsze jest, aby czuć się w pełni komfortowo w wybranym stroju. Warto jednak kierować się kilkoma podstawowymi zasadami, aby wiedzieć jak podkreślić atuty swojej figury, a codzienne, standardowe stylizacje zamienić na outfit z charakterem.
Bursztyn zdecydowanie będzie pasować do eleganckich sukienek i garsonek. Kolor i krój ubrania może być dowolny, należy jednak pamiętać, że im bardziej subtelna i stonowana góra, tym lepiej sprawdzi się ozdoba z bursztynu. Dzięki temu biżuteria wyjdzie na pierwszy plan i będzie idealnie dopełniać całość stylizacji.
Nie tylko elegancki strój będzie dobrze współgrać z bursztynową biżuterią. Luźne, letnie sukienki w romantycznym stylu czy też subtelne kombinezony w połączeniu z bursztynem zapewnią kobiecą stylizację, która idealnie sprawdzi się podczas wielu okazji - spotkania z przyjaciółmi czy podczas randki.
Bursztyn to także trafny wybór w połączeniu ze standardowym strojem do pracy. Biała koszula i ciemny dół może wyglądać mało oryginalnie i bezbarwnie, dlatego warto wzbogacić swój ubiór o piękny, długi wisior z kamieniem i subtelną bransoletkę w podobnym stylu. Taka niewielka zmiana sprawi, że codzienny ubiór do pracy nabierze nowego, świeżego charakteru.

Bursztyn jako biżuteria ślubna? Dlaczego nie!

Coraz więcej panien młodych decyduje się na założenie dodatków z bursztynem w najważniejszym dniu swojego życia. Jest to coraz popularniejszy trend, dzięki któremu można dodać do swojej ślubnej stylizacji wyjątkowości. Należy jednak pamiętać, że w takim wypadku suknia ślubna musi być bardzo dobrze przemyślana.
Po pierwsze, suknia ślubna nie może być mocno strojna. Lepiej unikać dużej ilości cekinów czy koronek, ponieważ w połączeniu z bursztynem cała suknia odejdzie w cień, a nadmierny przepych może zepsuć stylizację. Jeśli pana młoda wie, że będzie mieć bardzo strojną suknię, a jednocześnie marzy o bursztynie, powinna zdecydować się na delikatną i niewielką ozdobę - pierścionek lub bransoletka z małymi kamieniami bursztynu idealnie dopełni całość stylizacji.
Po drugie, ciekawym rozwiązaniem będzie wykorzystanie subtelnej, nadającej nieco romantycznego charakteru opaski do włosów. Taka opaska, najlepiej metalowa i bardzo cienka, z drobnymi kamieniami bursztynu będzie wspaniale odbijać się od włosów, a tym samym urozmaici wygląd panny młodej w tym najważniejszym dniu. Dodatkowo, po dodaniu bursztynu np. do spinki w krawacie pana młodego, stylizacje będą pięknie ze sobą współgrały.
Bursztyn to piękny i wyjątkowy kamień, a biżuteria z nim od wielu już lat nieustannie zachwyca. Szukając odpowiednich ozdób najlepiej kierować się własnym poczuciem komfortu oraz tym, aby stylizacja i dodatki dobrze ze sobą współgrały, nie przyćmiewając siebie nawzajem.